LDUiTV: Oglądaj na żywo „Poznaj Kopalnię Guido!”

On Marzec 20, 2014

W najbliższą niedzielę, 23 marca 2014, godz. 16:30 – na żywo tylko w kanale LDUiTV

Poziom 320

Na początku była ziemia, potem węgiel kamienny, następnie wieki później powstała kopalnia Guido. Kopalnia to zakład górniczy zajmujący się wydobyciem kopalin użytecznych z podziemnym specyficznym światem wydrążonym w ziemi na różnych poziomach. Podziemne korytarze kopalni wykute w skalach z wieloma maszynami w których zaklęta jest myśl techniczna. To wszystko zobaczysz na poziomie 320 zabytkowej kopalni Guido zwiedzając przygotowane dla turysty trasy.

koplnia

Poziom 320 to drugi, najgłębszy poziom zabytkowej kopalni, wydrążony na przełomie XIX i XX wieku, z systemem korytarzy opartych na dwóch wyrobiskach o łącznej długości około 2,5 km, oferujący m.in. jedyną w Europie podwieszaną kolejkę górniczą, udostępnioną do ruchu turystycznego. To długie, często zabudowane chodniki wydrążone w pokładzie 620. Od 1967r. poziom ten był wykorzystywany przez eksperymentalną kopalnię doświadczalną M-300.

Chcesz wiedzieć więcej?

Oglądaj nasz program w Internecie lduitv.pl lub na kanale lokalnym LDUiTV w telewizji kablowej JAMBOX.

Zapraszamy do oglądania relacji na żywo.

***
tekst i zdjęcia: http://kopalniaguido.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>